Home LAJME Zeka: Vuçiqi përballë Thaçit, sikur një lepur përpara një ariu

Zeka: Vuçiqi përballë Thaçit, sikur një lepur përpara një ariu

0
Zeka: Vuçiqi përballë Thaçit, sikur një lepur përpara një ariu

Zeka: Vuçiqi përballë Thaçit, sikur një lepur përpara një ariu

Ish-deputeti Milaim Zeka njëherit opinionist, ka folur rreth mundësive të arritjes së një marrëvesheje mes Kosovës e Serbisë, në mungesë të Hashim Thaçit si pjesë e delegacionit.

Zeka tha se largimi i Thaçit nga procesi i dialogut do të ishte një fitore e madhe jo vetëm për Serbinë por edhe Rusinë, njofton Klan Kosova.
”Largimi i Thaçit nga dialogu është një fitore e madhe për Rusinë dhe Serbinë”.

Madje ai në Info Magazine krahasoi përballjen e tyre kështu:
”Vuçiqi përpara Thaçit ka qenë sikur një lepur përpara një ariu”, u shpreh Zeka.
Ndërsa për një marrëveshje finale, Milaim Zeka tha se pavarësisht zhvillimeve, ajo duhet të ndodhë.

”Çfarë marrëveshje do arrihet një zot e di, varet nga delegacionet por që duhet të vazhdojnë bisedimet e të arrihet një marrëveshje pavarësisht krejt ndodhive, mendoj që duhet ndodhin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here