Home LAJME William Walker: Reçaku ka ndodhur, e krahason Vuqiqin me Millosheviqin! çartet Vuçiqit, pse po i mbeshtetni Kosoven

William Walker: Reçaku ka ndodhur, e krahason Vuqiqin me Millosheviqin! çartet Vuçiqit, pse po i mbeshtetni Kosoven

0
William Walker: Reçaku ka ndodhur, e krahason Vuqiqin me Millosheviqin! çartet Vuçiqit, pse po i mbeshtetni Kosoven

William Walker: Reçaku ka ndodhur, e krahason Vuqiqin me Millosheviqin! çartet Vuçiqit, pse po i mbeshtetni Kosoven

Ish ambasadori i OSBE-së, William Walker ka rikujtuar edhe njëherë rastin e Reçakut, që u bë nga forcat policore serbe në Kosovë,

Me këtë rast Walker duke i komentuar deklaratat e fundit të , Aleksandër Vuçiq se Reçakut nuk ka ndodhur asnjëherë, tha se këto konstatime i kujtojnë atij deklaratat e mëhershme të Sllobodan Millosheviqit.

“Unë nuk jam sot këtu për ta dëshmuar se Reçaku ka ndodhur. Bota e kupton që Reçaku ka ndodhur. Kur njerëzit më pyesin se pse Vuçiq thotë se Recaku nuk ka ndodhur, unë them se po i dëgjoj fjalët e Millosheviqit edhe njëherë. Reqaku ka ndodhur dhe bota ka dëgjuar për këtë masakër”, tha Walker.

Me këtë rast Walker theksoi se ka ndodhur në Reçak nuk mund të mohohet as nga Vuqiq e as nga askush tjetër. Ish ambasadori i OSBE-së këto komente i bëri në konferencën e organizuar nga Republikanët e Kosovës (REK)të quajtur “Reçaku nuk është gënjeshtër”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here