Home LAJME Walker “selam“ Europës, Mos ma prekni UÇK-në edhe Shqiptarët Mos kalo pa SHARE

Walker “selam“ Europës, Mos ma prekni UÇK-në edhe Shqiptarët Mos kalo pa SHARE

0
Walker “selam“ Europës, Mos ma prekni UÇK-në edhe Shqiptarët Mos kalo pa SHARE

Ish-drejtuesi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, ka thënë se shumica e krímeve në Kosovë janë kryer nga Serbia dhe jo nga UÇK-ja.

Ai në një intervistë për RTK-në, është shprehur i zhgënjyer pas publikmit të informatës për ak takuzën e Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe liderit të PDK-së, Kadri Veselit. shfaqen me pаmjеt

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here