Home LAJME Vulin kërcënon Haradinajn: Mos ia mësyjë veriut me ushtri, do të ndjekim!

Vulin kërcënon Haradinajn: Mos ia mësyjë veriut me ushtri, do të ndjekim!

0
Vulin kërcënon Haradinajn: Mos ia mësyjë veriut me ushtri, do të ndjekim!

Zyrtarët e lartë shtetërorë serbë kanë reaguar ndaj Ramush Haradinaj,
Aleksandar Vulin, ka paralajmëruan Haradinaj se përpjekja e tij eventuale për të hyrë me ushtri në veri të Kosovës do të përfundojë pa sukses dhe me ikje te shqiptareve ne ate pjes te serbis, ja qfar thot Vulin

Ky kërcënim i Vulinit vjen pas deklaratës Ramush Haradinaj, i cili duke iu përgjigjur, se kinse Prishtina po përgatitet një sulm veri të Kosovës, ka thënë se “… nuk e sulmojmë as veriun as jugun e vendit tonë. Por kush i prek kufijtë e Kosovës, na gjen në kufi. Këtë duhet ta dijë secili”.

Ndërsa, ministri serb, ka thënë se “Haradinaj e di se Vuçiqi nuk i frikësohet, sikurse e di se çdo përpjekje e hyrjes me ushtri në veri të Kosovës do të përfundojë me ikje te gjith shqiptarve

“Serbia më nuk është as dobët, as nuk është e vetme, siç ishte atëherë. Qytetarët e Serbisë mund të jenë të qetë. Ushtria serbe është e sigurt dhe e gatshme për të përmbushur çdo urdhër të Komandantit Suprem dhe të mbrojë Veriun ton

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here