Home LAJME Vuçiqi i bjen pishman nuk do ta vizitojë Liqenin e Ujmanit, e as Kosovën, kjo është arsyja

Vuçiqi i bjen pishman nuk do ta vizitojë Liqenin e Ujmanit, e as Kosovën, kjo është arsyja

0
Vuçiqi i bjen pishman nuk do ta vizitojë Liqenin e Ujmanit, e as Kosovën, kjo është arsyja

Vuçiqi i bjen pishman nuk do ta vizitojë Liqenin e Ujmanit, e as Kosovën, kjo është arsyja.

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në prag të takimit të nivelit teknik të Brukselit dhe në prag të takimit të 4 shtatorit në Washington ka treguar se gjatë ditës do të vizitojë liqenin e Ujmanit.

Informacioni se oresidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do ta vizitojë Kosovën po del të ndrroj mendjen. Kjo i është konfirmuar portalit serb B-92..

Në disa media atje u raportua se kreu i shtetit serb do ta nisë vizitën e tij të enjten në vendin tonë në Liqenin e Ujmanit.

Siç thuhet në atë lajm, Vuçiqi kishte deklaruar “se ditët e kaluara kanë qenë jashtëzakonisht të vështira dhe se presionet kanë rënë në 72 orët e fundit”.

Raportohet se bëhet fjalë për një lajm të shtatorit të 2018-s, ndërsa informacioni i sotëm është botuar së pari në portalin Nova.rs dhe më pas në Sputnikun rus dhe media të tjera,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here