Home LAJME Vladimir Putin thotë se Ushtria e Kosovës mund të destabilizojë Ballkanin dhe të sjellë tensione në rajon,ajo duhet te shuhet

Vladimir Putin thotë se Ushtria e Kosovës mund të destabilizojë Ballkanin dhe të sjellë tensione në rajon,ajo duhet te shuhet

0
Vladimir Putin thotë se Ushtria e Kosovës mund të destabilizojë Ballkanin dhe të sjellë tensione në rajon,ajo duhet te shuhet

Vladimir Putin gjatë vizitës në Serbi ka akuzuar autoritetet e Kosovës për ndërmarrjen e disa hapave “provokativ”.

Me theks të veçantë ai ka zënë në gojë Ushtrinë e Kosovës, duke e quajtur atë si “ushtri të paligjshme”, shkruan Reuters. Sipas tij, Ushtria e Kosovës mund të destabilizojë Ballkanin dhe të sjellë tensione në rajon. Putin këto komente i ka bërë në një konferencë shtypi në Beograd pas bisedimeve me presidentin serb Aleksandar Vuçiq ja deklarata e plot e Putinit me Vuçiqin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here