Home LAJME Ushtrimi i Ushtrisë së Kosovës me fishekë të vërtetë

Ushtrimi i Ushtrisë së Kosovës me fishekë të vërtetë

0
Ushtrimi i Ushtrisë së Kosovës me fishekë të vërtetë

Sa i përket raportimeve se Gjermania dhe Kosova janë duke bërë marrëveshje për pajisje ushtarake lajmi.net ka dërguar pyetje në qeverinë gjermane mirëpo përkundër që pyetjet janë dërguar tash e një javë nuk ka përgjigje ende.

Sidoqoftë, mediat fqinje vazhdojnë të trajtojnë temën rreth ‘pasurimit’ të Ushtrisë së Kosovës me armë të fuqisë së pestë në botë,

Media serbe Danas thotë se kontraktimi për eksportimin e armëve dhe pajisjeve ushtarake në Kosovë nuk është një surprizë për ata që njihen me situatën, por është është e pa kuptueshme sesi Presidenti serb Aleksandar Vuçiq interpretoi “inteligjencën” bazuar në raportet e mediave, dhe jo raportet nga Agjencia e Inteligjencës Ushtarake.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here