Home LAJME Ushtria e Kosovës e gatshme për të shërbyer përkrah NATO-s

Ushtria e Kosovës e gatshme për të shërbyer përkrah NATO-s

0
Ushtria e Kosovës e gatshme për të shërbyer përkrah NATO-s

KFOR’i përmes një komunikate për media ka thënë se dje rreth orës 17:20 ka kryer një patrullë të sinkronizuar me Forcat e Armatosura Serbe në afërsi të fshatit Hodonovc në Komunën e Kamenicës.

Sipas tyre Forcat e Armatosura të Serbisë nuk i ndahen anëtarëve të KFOR’it gjatë patrullimit si dhe rasti i djeshëm ishte njëjtë.ja qfar pashkpunimi ka Nato me FSK0-n

KFOR’i thotë se gjatë patrullimit Forcat e Armatosura Serbe nuk ndahen nga anëtarët e KFOR’it dhe rasti i djeshëm ishte i njëjtë.

Ai iu është përgjigjur Kurtit indirekt nëpërmjet një postimi në Twitterin e tij, duke shprehur mirënjohje ndaj SHBA-ve për mbështetje për FSK-në.

Ai gjithashtu ka falënderuar zv/sekretarin e mbrojtjes së SHBA-ve për angazhimin e Pentagonit për ushtrinë e Kosovës dhe ka shprehur gadishmërinë që Ushtria e Kosovës të shërbejë përkrah aleatëve të NATO-s.ju sjllim disa pamje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here