Home LAJME Ushtria e Kosovës do të pajiset me helikopterë!

Ushtria e Kosovës do të pajiset me helikopterë!

0
Ushtria e Kosovës do të pajiset me helikopterë!

Ushtrimet i kanë obligim për çdo mëngjes. Edhe trajnimet i kanë të shpeshta. Ushtria e Kosovës është e pajisur më

Forca e Sigurisë tani po planifikon të furnizohet me pajisje shtesë dhe tashmë kanë nënshkruar disa kontrata për furnizim me mjete të nevojshme.

Një gjë të tillë e pohon komandanti i FSK’së,

Gjenerali, bënë të ditur se për çfarë mjete kanë nevojë të furnizohen ushtarët e Kosovës.

E pos pajisjeve të blinduara, tani ushtria e Kosovës po mendon të krijojë edhe flotë ajrore.

Ai thotë se po pajisen me helikopterë.

Ndërkohë për pilot kjo forcë nuk do të ketë telashe pasi FSK-ja ka tre pilotë të shkolluar jashtë vendit të cilët aktualisht po bëjnë praktikë në Shqipëri. aj deklaratat e tre pilotve ata jan te gezuar per kete lajm ja qfar thojn

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here