Home LAJME U rrëzua keq dhe mjekët i thanë t’i s’do ngrihesh më në këmbë/ 18-vjeçarit i ndodh mrekullia: Zoti është i madh!

U rrëzua keq dhe mjekët i thanë t’i s’do ngrihesh më në këmbë/ 18-vjeçarit i ndodh mrekullia: Zoti është i madh!

0
U rrëzua keq dhe mjekët i thanë t’i s’do ngrihesh më në këmbë/ 18-vjeçarit i ndodh mrekullia: Zoti është i madh!

Hedhja në ujë shkoi keq dhe 18-vjeçari Michael Wright u paralizua nga beli e poshtë.

Kishte vetëm 1 përqind shanse që të ecte sërish, por fati ishte me të dhe ia doli.

Në atë kohë, Michael Wright ishte 17-vjeç, kur mori pjesë në sfi dën e hedhjes nga lartësia në ujin e akullt.
Hedhja shkoi keq dhe ai t heu dy rruaza në qafë. Operacioni zgjati më shumë se 4 orë. Fillimisht mezi lëvizte krahët dhe duart, ndërsa më pas nuk mundte t’i lëvizte fare.

Mjekët i thanë të riut se kishte vetëm 1 për qind mundësi të rikthehej në normalitet. 99 për qind e personave që pësojnë një frakturë të tillë, kalojnë të gjithë jetën në karrige me rrota.Megjithatë, fatmirësisht për Michael Wright nuk ndodhi kështu. “Ishte një ditë e mrekullueshme, emocionale, sepse për një person të ri si Michael do të ishte mjaft e rë ndë të humbiste funksione të tilla”, u shpreh Dr.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here