Home LAJME Tash Policia e Kosovës jan aty, pasi u panë pjestarë të xhandarmërisë serbe në pjes të Kosovës!

Tash Policia e Kosovës jan aty, pasi u panë pjestarë të xhandarmërisë serbe në pjes të Kosovës!

0
Tash Policia e Kosovës jan aty, pasi u panë pjestarë të xhandarmërisë serbe në pjes të Kosovës!

Pjestarë të xhandarmërisë serbe, ishin parë teksa kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, saktësisht në Karaçevë të Kamenicës.

“Menjëherë pas raportimit të këtij informacioni, njësitet policore kufitare kanë reaguar duke shkuar dhe patrulluar tek vendi ku është raportuar rasti”, thonë nga Policia e Kosovës për Indeksonline.

Njësitet policorë kanë bërë shikimin e vendit sipas koordinatave si dhe kanë bërë patrullime dhe vëzhgime në atë zonë.

Po ashtu është njoftuar edhe KFOR-i, pasi që mandatin e sigurisë së zonës së kufirit me Serbinë, ende e ka KFOR-i.

Njësitet policore kanë bërë shikimin e vendit sipas koordinatave si dhe kanë bërë patrullime dhe vëzhgime në atë zonë. Po ashtu është njoftuar edhe KFOR-i, pasi që mandatin e sigurisë së zonës së kufirit me Serbinë, ende e ka KFOR-i”, thuhet në përgjigjen e Policisë. tash jan ata aty dhe shihen qdo kund shiheni pamjet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here