Home LAJME Tahiri: Do të vjen edhe dita edhe nata se Zoti po punon, ku do të Qeverisë sërish Albin aga!

Tahiri: Do të vjen edhe dita edhe nata se Zoti po punon, ku do të Qeverisë sërish Albin aga!

0
Tahiri: Do të vjen edhe dita edhe nata se Zoti po punon, ku do të Qeverisë sërish Albin aga!

Ish-deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri thotë se dy fatkeqësi i kanë ndodhur Kosovës gjatë këtij viti.

Tahiri ka folur për çështjen e rrëzimit të Qeverisë Kurti pak kohë pasi e kishte filluar mandatin.

Përmes një positmi në Facebook, këngëtari tha se në vitin 2020 i kanë ndodhur dy fatkeqësi Republikës së Kosovës.

E para sipas tij është propaganda për ta faktorizu dhe ngjallur frikën qytetarëve me COVID-19 dhe e dyta rrëzimi i Qevrisë Kurti.

Ai thotë se do të vijë dita kur Albin Kurti do të qeverisë sërish.

Postimi i plotë:

Po rrim shtrembêt e folim drejtë!

Dy fatkeqesi në vitin 2020 i kanë ndodhur REPUBLIKËS SË KOSOVËS!

E para, ku prapaganda reklamuese për ta faktorizua dhe për të ju ngjallur frikë qytetarëve me COVID19, ku vetem një portal e poston 40 here ne ditë me ua shkatrrua psiqikën qytetarêve edhe pse e din krejt qështë VIRUSI e sigurisht se secili e do jetën e vetë dhe ruhet vetê!

Dhe e dyta fatkeqesi, kur krejt partitë u bënên se bashku në Kuvend me e rrezua Qeverinë e Albin Kurtit!

5 muaj me e lan me punu pa e tregu vetën një qeveri,ku shumë të tjera afatgjate kanë qenë full korrupsion e kjo nuk ishte!

Vetëm te ne ndodhë!

Ama në ato ditë vullneti i cili ishte, i 200.000 mijë shqiptarëve ( shpirtërave) dhe i diasporës, ku thoshin ERDHI DITA!
Do të viej edhe dita edhe nata se Zoti po punon, ku do të Qeverisë sërish ALBIN AGA.

Sinqerisht nga unë, si grryes i nervave të injorantëve, ( servilave) dhe atyre që flasin shumë e kurrë një vepêr për Kosovë nuk e kanë bërë!

Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipêrisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here