Home LAJME Sipas Vulinit, Ushtria e Kosovës “shkakton probleme serioze” për Serbin

Sipas Vulinit, Ushtria e Kosovës “shkakton probleme serioze” për Serbin

0
Sipas Vulinit, Ushtria e Kosovës “shkakton probleme serioze” për Serbin

Aleksandar Vulin, falënderoi ambasadorin rus në Beograd, Alexander Chepurin, për mbështetjen e Federatës Ruse për integritetin territorial të Serbisë dhe përpjekjet për të gjetur një zgjidhje kompromisi për Kosovën, njofton

Vulin vlerësoi se situata në Kosovë është e ndjeshme dhe e vështirëson vazhdimin e dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, ndërsa Ushtria e Kosovës, siç është shprehur ai, “shkakton probleme serioze të sigurisë për të Serbet ne Serbi dhe Kosovë” dhe theksoi se Serbia do të sillet me përgjegjësi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here