Home LAJME SHBA-ja pritet të heqë vizat për Kosovën

SHBA-ja pritet të heqë vizat për Kosovën

0
SHBA-ja pritet të heqë vizat për Kosovën

SHBA-ja pritet të heqë vizat për Kosovën sapo të nis implementimi i marrëveshja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të heqin vizat për Kosovën, sa po të nis implementimi i marrëveshja me Serbinë në Uashington.

Nga burimet e saj mëson se në momentin qe do të nis zbatimi i marrëveshja do të hiqen edhe vizat për Kosovën nga SHBA-ja.

Delegacioni i Kosovës tashmë është në shtëpinë e Bardhë dhe ka nënshkruar marrëveshja Kosovë –Serbi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here