Home LAJME Serbia hyn përsëri në territorin e Kosovës, ROSU arreston disa persona dhe konfiskon disa arm

Serbia hyn përsëri në territorin e Kosovës, ROSU arreston disa persona dhe konfiskon disa arm

0
Serbia hyn përsëri në territorin e Kosovës, ROSU arreston disa persona dhe konfiskon disa arm

Një javë pasi xhandarmëria serbe është futur ilegalisht në terri torin e Republikës së Kosovës, një rast i ngjashëm ka ndodhur përsëri sot.

Burime tona bëjnë të ditur se disa serbë janë futur ilegalisht në bjeshkët e Moknës në Istog. Për këtë së pari kishte raportuar Istogu Chanel, lajm i cili po del të jetë i vërtetë.

Makina serbe bashkë me flamurin e Serbisë është futur në Mokën në territorin e Republikës së Kosovës. Banorët e fshatrave të Istogut që ndodhen gjatë verës në këtë zonë malore kanë njoftuar Policinë e Kosovës.

Merr vesh se ROSU bashkë me Policinë kufitare të Kosovës kanë arritur me kohë në vendngjarje ku kanë arrestuar disa persona dhe kanë konfiskuar gjithqka qe paten.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here