Home LAJME Serbët e provokojnë gazetarin kosovar me “Kosova është Serbi”, ai ia kthen se “Kosova është e pavaruar”

Serbët e provokojnë gazetarin kosovar me “Kosova është Serbi”, ai ia kthen se “Kosova është e pavaruar”

0
Serbët e provokojnë gazetarin kosovar me “Kosova është Serbi”, ai ia kthen se “Kosova është e pavaruar”

Gjatë ditës së sotme është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Washington, teksa gjatë raportimit gazetari i RTK-së, Ridvan Berisha është provokuar.

Protestuesit serbë në SHBA kanë provokuar gazetarin, Berisha me “Kosova është Serbi”, shkruan Indeksonline.

Reagimi i tij ishte i menjëhershëm duke iu drejtuar se “Kosova është e pavaruar”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here