Home LAJME Qalaj tregon sa gjoba u shqiptuan sot për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Qalaj tregon sa gjoba u shqiptuan sot për mosrespektim të masave kundër COVID-19

0
Qalaj tregon sa gjoba u shqiptuan sot për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se nga ora 07:00 deri në 19:00 janë shqiptuar 468 gjoba për mosrespektim të masave të Qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit.

Ai tutje ka shtuar se gjithashtu janë dhënë edhe 76 vërejtje ndaj qytetarëve dhe bizneseve

Policia janë shqiptuar 468 gjoba sipas Ligjit të ri antiCOVID dhe janë dhënë 76 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve. Nga ora 20:00 është duke vazhduar aksioni i përbashkët me inspektoratin për të mbikqyrurur respektimin e Ligjit dhe zbatimin e Vendimit të Qeverisë”, thuhet në përgjigjen e Qalajt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here