Home LAJME Policia e Kosovës tashmë ka nisur patrullimin te rregullta në Karaçevë, pamjet

Policia e Kosovës tashmë ka nisur patrullimin te rregullta në Karaçevë, pamjet

0
Policia e Kosovës tashmë ka nisur patrullimin te rregullta në Karaçevë, pamjet

Sipas disa fotografive ju sjellim pamjet të publikuara në rrjetet, sociale, Policia e Kosovës tashmë ka nisur patrullimin në Karaçevë, pranë vijës kufitare me Serbinë.

Policë të Kosovës me armë të gjatë janë parë në atë duke patrulluar në atë anë.


KFOR ka lajmëruar dje se me policinë e Kosovës do të nisin patrullimet në zonën, që prodhoi shumë reagime këtë javë.

“Komanda Rajonale e KFOR-it Lindje ka nisur planifikimin me Policinë Kufitare të Kosovës për veprimtari të përbashkëta operacione në zonën e Kamenicës”, thuhej në njoftimin e KFOR’it.
Të shtunën e kaluar, ushtarë serbë me uniformë e armë u panë duke lëvizur rreth lagjeve të banuara me shqiptarë, në Karaçevë, që është pjesë e Kamenicës.ja dhe video gjat patrollimit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here