Home LAJME Policia e Kosovës: Do të veprojmë në tërë territorin e Kosovës

Policia e Kosovës: Do të veprojmë në tërë territorin e Kosovës

0
Policia e Kosovës: Do të veprojmë në tërë territorin e Kosovës

Policia e Kosovës ka deklaruar se ata do të veprojnë në tërë territorin e Kosovës.

Policia e Kosovës ka thënë se vendimet e Qeverisë së Kosovës do të respektohen dhe do të ketë bashkëpunim dhe operim në tërë territorin e Kosovës, po ashtu edhe në Veri të vendit.

Në Mitrovicën e Veriut dhe në Zveçan i kanë shpallur këto komuna si ma te veshtira, Vendimi hyri në fuqi mbrëmë dhe do të mbetet deri në një vendim tjetër.

Ndërsa Serbia ka futur hundët në Mitrovicën e Veriut dhe ka dhënë urdhër për ta kontrolluar ate pjes, por ja si reagon Qeveria e Kosovës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here