Home LAJME Pikat e zeza duken shume keq/ Ja si te pergatisni receten

Pikat e zeza duken shume keq/ Ja si te pergatisni receten

0
Pikat e zeza duken shume keq/ Ja si te pergatisni receten
whiteheads

Kur poret jane bllokuar per shkak te qelizave te vde kura te lekures dhe ndotjes nga mjedisi krijohen pikat e zeza. Yndyrnat e lekures nuk mund te rrjedhin me normalitet ne siperfaqe kur poret mbyllen. Kjo krijon nje shtrese qe ne kontakt me oksigjen merr ngjyre te erret.

Ne kete artikull do te lexoni si te eleminoni pikat e zeza ne shtepi pa ndihmen e prodoktueve te ndryshme qe ndodhen ne treg.

Ju nevojiten vetem dy perberes : mjalte dhe qumesht!

Te dyja keto produkte jane te pasura me veti per sherimin e lekures dhe kombinimi i tyre ndihmon ne luftimin e baktereve qe shkaktojne prodhimin e yndyres se tepert dhe pucrave.

Do te eleminoni pikat e zeza me vetem nje luge gjelle mjalte (25g) dhe nje luge caji qumesht pluhur(5g).

Ne nje ene perzieni mire te dy perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene. Duke perdorur masazhe te lehta rrethore aplikojeni ne fytyre dhe e lini per 15 minuta.

Me pas shpelajeni me uje te ftohte dhe rezultati do te jete shume efektiv.

Kete maske aplikojeni dy here ne jave!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here