Home LAJME Pas publikimit të hyrjes se xhandarmërisë serbe në Kosovës, reagon deputeti, A ka Zot Shpije Kosova a jo?

Pas publikimit të hyrjes se xhandarmërisë serbe në Kosovës, reagon deputeti, A ka Zot Shpije Kosova a jo?

0
Pas publikimit të hyrjes se xhandarmërisë serbe në Kosovës, reagon deputeti, A ka Zot Shpije Kosova a jo?

Pak më parë IndeksOnline publikoj pamjet se si brenda terr,itorit kosovar kanë hyrë xhandarmëria serbe, përkatësisht në fshatin Karaçevë,Komuna e Kamenicës. E për këtë ka reaguar edhe deputeti nga radhët e Vetëvendosjes Mefail Bajqinovci,

Lidhje me këtë situatë, për të mbrojtur qytetarët, sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës.Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe është futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës, konkretisht në fshatin Karaçevë,Komuna e Kamenicës.
Postimi i plotë i tij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here