Home LAJME Pamje te reja Ekskluzive: Xhandarët serbë duke patrulluar brenda territorit të Kosovës

Pamje te reja Ekskluzive: Xhandarët serbë duke patrulluar brenda territorit të Kosovës

0
Pamje te reja Ekskluzive: Xhandarët serbë duke patrulluar brenda territorit të Kosovës

Xhandarë serbë kanë kaluar neper Kosovës duke shkaktuar shqetësim te qytetarët e zonës kufitare të Kamenicës, në Karaçevë.

Nga patrullimi i tyre po vazhdojnë të dalin pamje të reja,

Për këtë pati shumë reagime. Kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati i shkroi edhe letër zyrtare presidentit Hashim Thaçi, kryeministrit Avdullah Hoti dhe ministrit të Brendshëm, Agim Veliu.ja si po patrollojn Serbet

“Është tejet shqetësuese që përsëri sot gjatë ditës disa paramilitarë apo militarë të armatosur serb, hyn në territorin e Kosovës, konkretisht në fshatin Karaçevë”. duke patrolluar lirshem ne pik te dites

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here