Home LAJME Pacolli e nis ditën me fjalët e Naim Frashërit: Punë, punë, natë e ditë, që të shohim pakëz dritë…punoni oj rini

Pacolli e nis ditën me fjalët e Naim Frashërit: Punë, punë, natë e ditë, që të shohim pakëz dritë…punoni oj rini

0
Pacolli e nis ditën me fjalët e Naim Frashërit: Punë, punë, natë e ditë, që të shohim pakëz dritë…punoni oj rini

Behgjet Pacolli ish president i vendit dhe ish ministër i Punëve të Jashtme njihet si njëri ndër shqiptarët më të pasur,

Ai ka një pasuri të tillë, duke poseduar prona e hotele luksoze në disa vende të botës.

Disa herë nëpër intervista dhe paraqitje të tij ka theksuar se për të arritur në pasurin që posedon i është dashur shumë mund dhe punë. E pikërisht për këtë ai sot ka ndarë me të gjithë ndjekësit e tij në Facebook një thënie të rilindasit e poetit të madh shqiptar Naim Frashëri.

"Punë, punë, natë e ditë, që të shohim pakëz dritë…" Fjalët e Naim Frashërit më kanë ndjekur gjithë jetën. Puna vërtet është nder! Ju uroj të gjithëve një ditë të mrekullueshme!

Gepostet von Behgjet Pacolli am Mittwoch, 19. August 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here