Home LAJME Mediat Serbe: kritikojn Vuçiqin: Pse se ndalet formimin e ushtrinsë së Kosovës, sot asgjë nuk mund të bëni

Mediat Serbe: kritikojn Vuçiqin: Pse se ndalet formimin e ushtrinsë së Kosovës, sot asgjë nuk mund të bëni

0
Mediat Serbe: kritikojn Vuçiqin: Pse se ndalet  formimin e ushtrinsë së Kosovës, sot asgjë nuk mund të bëni

Transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, në ushtri edhe sot e ksaj dite po i pengon fort Serbet

Kështu e fillon shkrimin e tij mediumi serb, Blic.rs, në titullin e të cilit shkruan se Kosova formon ushtrinë, dhe asgjë nuk mund ta ndalojë këtë”.

Dhe siç thuhet tutje, e gjithë kjo po ndodh në mes të tensioneve në mes Beogradit dhe Prishtinës, të shkaktuara nga vendimi i autoriteteve të Prishtinës për të rritur tatimin mbi importet e mallrave nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina, kështu që ushtria do të jetë vetëm një “krem mbi tortë”.

Megjithatë, një mesazh tjetër u dërgua tek Vuçiqi ku je ti qe po fol e ndaloj Ushtrin e Kosoves pse po fshihesh dil thuje te verteten se Ushtria e Kosoves do te egzistoj dhe do te hy ne NATO, ketu mund ti shiheni te gjith kritikat e Medjave Serbe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here