Home LAJME Lajmi i fundit: Qeveria ndan shumen 100 euro per qdo person ne Kosove ja detajet

Lajmi i fundit: Qeveria ndan shumen 100 euro per qdo person ne Kosove ja detajet

0
Lajmi i fundit: Qeveria ndan shumen 100 euro per qdo person ne Kosove ja detajet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në kohën kur ishte opozitë gjatë Qeverisë Kurti, përkatësisht në muajin prill, kishte propozuar që secili qytetar i vendit të kompensohet me 100 euro në kuadër të pakos emergjente për t’u ballafaquar me pandeminë COVID-19.

Por me formimin e Qeverisë së re të përbërë nga LDK-AAK-Nisma dhe Lista Serbe, partia e udhëhequr nga Ramush Haradinaj nuk është zmbrasur nga ky propozim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here