Home LAJME LAJMI FUNDIT: PDK pritet t’i bashkohet Qeverisë Hoti

LAJMI FUNDIT: PDK pritet t’i bashkohet Qeverisë Hoti

0
LAJMI FUNDIT: PDK pritet t’i bashkohet Qeverisë Hoti

Mësohrt se brenda PDK’së po diskutohet përfshirja në Qeverinë Hoti. Por, kur pyeten zyrtarisht kanë thënë se nuk kanë asgjë për të shtuar, përveç përgjigjeve zyrtare që i kanë dhënë zyra për media e partisë.

Dorëzimi i aktakuzës ndaj kreut të PDK’së, Kadri Veselit, prej Prokurorisë Speciale, ka trazuar qetësinë në të cilën dukej se është kjo parti. Përveç që po diskutohet mundësia që Veseli të zëvendësohet me një kryetar të ri, nëse i konfirmohet aktakuza nga Gjykata Speciale, aty po diskutohet edhe për ndryshime të tjera.

GE mëson se dy javët e fundit, brenda kësaj partie kanë nisur diskutimet për t’u bërë pjesë e Qeverisë së Avdullah Hotit, në partneritet me AAK’në, Nismën dhe minoritetet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here