Home LAJME Ky është snajperisti i UÇK-se qe tmerroj Shkijet, qe sot u ftua nga gjykata speciale (FOTO)

Ky është snajperisti i UÇK-se qe tmerroj Shkijet, qe sot u ftua nga gjykata speciale (FOTO)

0
Ky është snajperisti i UÇK-se qe tmerroj Shkijet, qe sot u ftua nga gjykata speciale (FOTO)

Një ish-ushtar i UÇK-se sot është ftuar nga gjykata speciale, ku burimet brenda kësaj gjykate tregojnë se ai ishte njeri nder ushtaret me te fort qe kishte Ushtria Çlirimtarë e Kosovës, dhe mendohet se detyra e ti ishte si snajperist.

Ende nuk është mësuar emri i snajperistit i cili si duket ishte tmerri i Shkijev, duke ju shkaktuar humbje te mëdha si ne njerëz ashtu edhe dëme materiale duke i goditur kamionët apo edhe tanket.

Me te marr vesh emrin, ju do te jeni te paret qe do te informoheni.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here