Home LAJME Kjo Nuse bëhet hit në rrjet, ja çfarë i bëri burrit

Kjo Nuse bëhet hit në rrjet, ja çfarë i bëri burrit

0
Kjo Nuse bëhet hit në rrjet, ja çfarë i bëri burrit

Dasmat shqiptare janë të mbushura me gëzim, hare dhe plot tradita. Gjërat më tipike që mund të vësh re në një dasmë shqiptarësh janë lekët e shumta që kanë mbushur sallën dhe njerëzit që hedhin valle pa pushim.

Por nuk mund të harrojmë këngën “Kallma cigaren” e cila është një nga më të famshmet të dasmave shqiptare. Pikërisht në momentin kur vendoset kjo këngë nusja i ndez cigaren dhëndrrit. Por këtë traditë e ka thyer një nuse shqiptare.

Ajo quhet Miranda dhe në momentin që në sfond u dëgjua kënga “Kallma cigaren”, bukuroshja i kërkoi Muharremit (dhëndrit) t’ja ndizte ai asaj cigaren.Në sallë kanë sh përthyer të qeshurat dhe gjithçka shihet në videon e shpërndarë.

Dhëndri ja ka ndezur dhe dasma ka vijuar plot hare. Pikërisht ky moment është shpërndarë ma sivisht në rrjetet sociale dhe Miranda është cilësuar si nusja që p ërm bysi traditën shqiptare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here