Home LAJME Kjo nuk pritej, kjo figurë e lartë nga VIP-et ka pranuar se është pro Xhamisë

Kjo nuk pritej, kjo figurë e lartë nga VIP-et ka pranuar se është pro Xhamisë

0
Kjo nuk pritej, kjo figurë e lartë nga VIP-et ka pranuar se është pro Xhamisë

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë ka ngjallur reagime të shumta në publik.

Madje ditën e sotme pati dhe portestë të organizuar pikërisht në vendin ku do të ndërtohet.

Por, mbështetje për këtë Xhami ka dhënë këngëtarja Leonora Jakupi.

Ajo ka publikuar një fotografi të këtij projekti të xhamisë, ndërsa ka vendosur dhe një figurë me zemra në të.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here