Home LAJME Kadri Veseli: Albin Kurti i ndau shqipëtarët dhe i bëri ‘Pik e pesë’

Kadri Veseli: Albin Kurti i ndau shqipëtarët dhe i bëri ‘Pik e pesë’

0
Kadri Veseli: Albin Kurti i ndau shqipëtarët dhe i bëri ‘Pik e pesë’

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një postim ka thënë se Albin Kurti ka dështuar edhe njëherë me Shqipërinë, shkruan IndeksOnline.

Ai tha se Kurti si opozitar bëntë thirrje për bashkim kombëtar ndërsa si kryeministër po i ndante shqiptarët.Veseli tha se Kosova duhet të hap urgjentisht kufirin me Shqipërinë.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një postim ka thënë se Albin Kurti ka dështuar edhe njëherë me Shqipërinë, shkruan IndeksOnline.

Ai tha se Kurti si opozitar bëntë thirrje për bashkim kombëtar ndërsa si kryeministër po i ndante shqiptarët.

Veseli tha se Kosova duhet të hap urgjentisht kufirin me Shqipërinë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here