Home LAJME iPhone 12 Pro Max është telefoni i mençur i përsosur për të ardhmen – ja pse

iPhone 12 Pro Max është telefoni i mençur i përsosur për të ardhmen – ja pse

0
iPhone 12 Pro Max është telefoni i mençur i përsosur për të ardhmen – ja pse

Me lëshimin e iPhone 12 që pritet të ndodhë në fund të këtij muaji, të gjithë sytë i kanë përqendruar në atë që ka për të ofruar – dhe specifikisht nëse iPhone 12 do të mbështesë rrjetin e gjeneratës së ardhshme 5G.

Të gjitha thashethemet sugjerojnë që iPhone 12 do të vijë me mbështetje 5G, por një raport i fundit pretendon se jo të gjithë iPhone 5G do të krijohen në mënyrë të barabartë, transmeton Telegrafi.

Kjo sipas një burimi që flet për Fast Company, i cili pretendon se vetëm një model i vetëm iPhone 12 do të ofrojë mbështetje për 5G. Me sa duket pjesa tjetër do të mbështesë vetëm për Sub-6 tip 5G, i cili ka një bandë më të ulët dhe kështu shpejtësi të përgjithshme më të ngadalta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here