Home LAJME Hoti ia bën bajat Vjosa Osmanit: Ajo s’ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin

Hoti ia bën bajat Vjosa Osmanit: Ajo s’ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin

0
Hoti ia bën bajat Vjosa Osmanit: Ajo s’ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur kritikave të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, se ai nuk ka eksperiencë në drejtimin e dialogut midis Kosovës e Serbisë. Sipas tij, Osmani nuk ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin.

“Kryetarja e Kuvendit s’ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin dhe është detyra e saj e parë”.

“Dhe detyra ime është vetëm në mandatin e parë po ashtu”.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur kritikave të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, se ai nuk ka eksperiencë në drejtimin e dialogut midis Kosovës e Serbisë. Sipas tij, Osmani nuk ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here