Home LAJME Haradinaj në vendin ku ishte xhandarmëria serbe: S’duhet të lejohen më hy xhandarmëria serbe

Haradinaj në vendin ku ishte xhandarmëria serbe: S’duhet të lejohen më hy xhandarmëria serbe

0
Haradinaj në vendin ku ishte xhandarmëria serbe: S’duhet të lejohen më hy xhandarmëria serbe

Pas rastit të fundit në Karaçevë të Kamenicës, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka vizituar fshatin, dhe ka biseduar me banorët e zonës pas provokimit të fundit të xhandarmërisë serbe.

Haradinaj thotë se institucionet e sigurisë në Kosovë duhet të ofrojnë siguri për të gjithë qytetarët dhe mos të lejojnë më provokime të tilla, shkruan Indeksonline.

Postimi i plotë:

Sot në Karaçevë, së bashku me nënkryetarin e Komunës së Kamenicës z. Faton Jakupi.
Vizituam fshatin dhe biseduam me banorët e zonës pas provokimit të fundit të xhandarmërisë serbe.
Institucionet e sigurisë në Kosovë duhet të ofrojnë siguri për të gjithë qytetarët dhe mos të lejojnë më provokime të tilla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here