Home LAJME Gucati apel Hotit: Ndërprej bisedimet me Serbinë, ose do të përballesh me protesta

Gucati apel Hotit: Ndërprej bisedimet me Serbinë, ose do të përballesh me protesta

0
Gucati apel Hotit: Ndërprej bisedimet me Serbinë, ose do të përballesh me protesta

Gucati apel Hotit: Ndërprej bisedimet me Serbinë, ose do të përballesh me protesta të përditëshme

I pari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka apeluar të kryeministri Hoti që ti ndërpret bisedimet me Serbinë, në të kundëtën do të përballet me protesta të përditëshme.

Ai thotë që arrestimet e fundit të veteranëve të UÇK-së sipas listës së re të Interpolit që i ka dërguar Serbia, është një dhunim dhe cenim i lirive dhe të drejtave të njeriut që po e bën Interpoli, por edhe organet e “drejtësisë” që e kanë miratuar këtë listë apriori pa kurrfarë baze, vetëm me kërkesë të Serbisë, Postimi i plotë:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here