Home LAJME Flasin nga Qeveria gjermane , ja data e liberalizimit te vizave per Kosoven

Flasin nga Qeveria gjermane , ja data e liberalizimit te vizave per Kosoven

0
Flasin nga Qeveria gjermane , ja data e liberalizimit te vizave per Kosoven

Propozimi i Komisionit i 4 majit 2016 për heqjen e kërkesës për viza për qytetarët e Kosovës, duhet të miratohet nga Këshilli i Bashkimit Evropian. Në këtë kuadër, Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt arritjes së liberalizimit të vizave.

Për këtë qëllim, bisedimet e nivelit të ekspertëve tashmë janë zhvilluar me përfaqësuesit e Kosovës dhe Ministrinë Federale të Brendshme gjermane ku u diskutua çdo çështje që mbetet e hapur”, kanë thënë nga Qeveria e drejtuar nga kancelarja Angela Merke.ja detajet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here