Home LAJME Edita Tahiri “selam“ Serbisë e Vuçiqit: toka Shqiptare deri në nish,i kemi tapijat

Edita Tahiri “selam“ Serbisë e Vuçiqit: toka Shqiptare deri në nish,i kemi tapijat

0
Edita Tahiri “selam“ Serbisë e Vuçiqit: toka Shqiptare deri në nish,i kemi tapijat

Ish-kryesuesja e neg ociatave mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri, me anë të një postimi të sajën në facebook ka shkruar se si derisa ka qenë në krye të negociatave me Serbinë, saherë që është tentuar të flitet për ndryshimin e kufinjëve, ajo ka qenë ku ndër dhe se ia ka bërë me dije serbëve se toka shqiptare janë deri në Nish, dhe se për ta dë shmuar një gjë të tillë I kanë edhe tapijat, përcjell “Bota sot”.

Ja postimi i plotë i Tahirit:

Edita Tahiri: Për shtatë vjet sa e kam udhëqur unë dia logun e Brukselit nuk kam lejuar ansjëherë hapjen e temës se kufijve. Kur pala serbe ka provuar ta permend këtë cështje nëpër korridiore, ua kam thënë se tokat shqiptare janë deri ne Nish dhe për këtë i kemi tapijat….dje në Konference edhe njëherë ua bëra me dije pjesëmarrësve dhe mediave këtë qëndrim të prere timin në mbroijtje të shtetit dhe kufijve të Kosovës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here