Home LAJME Edhe Hashim Thaçi shpall kandidaturën për President

Edhe Hashim Thaçi shpall kandidaturën për President

0
Edhe Hashim Thaçi shpall kandidaturën për President

Pasi Ramush haradinaj shpalli kandidaturën per President edhe Hashim Thaçi shpall kanditaturen per President.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka marrë sot besimin e Këshillit Drejtues të kësaj partie që të jetë kandidat për President të Kosovës pasi t’i përfundojë mandati Hashim Thaçit.

“Falënderoj Këshillin Drejtues, për besimin e tyre, për autorizimin që me dhanë, që në emër të Aleancës të zhvilloj bisedimet eventuale për rikonfigurimin e qeverisë, përfshirë këtu edhe çështjen e presidentit.

Besimin që unë të jem kandidat për president, nëse kjo diskutohet në bazë të kushtetutës, e konsideroj si përgjegjësi të lartë dhe nder të veçantë”, është shprehur Haradinaj,
Tash me edhe Hashimi e shpalli ja deklrata e tij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here