Home LAJME E Pabesueshme Ajo që po ju ndodh Mërgimtarëve ata po ikin nga vendi për arsye të…

E Pabesueshme Ajo që po ju ndodh Mërgimtarëve ata po ikin nga vendi për arsye të…

0
E Pabesueshme Ajo që po ju ndodh Mërgimtarëve ata po ikin nga vendi për arsye të…

Derisa vitin e kaluar në periudhën e njëjtë kishin hyrë mbi 120 mijë mërgimtarë nga pika kufitare në Merdarë, këtë vit janë vetëm rreth 40 mijë.

Kështu ka thënë komandanti në pikën kufitare në Merdarë, Adem Krasniqi, në KTV.“Fluksi krahasuar me vitet e kaluara është dukshëm në rënie”, ka thënë Krasniqi.

“Të gjithë mërgimtarët kontrollohen nga mjeku para se të hyjnë në Kosovë” ka deklaruar ai

Ai ka thënë se shumë mërgimtarë muajin e kaluar kane qëndruar vetëm dy ditë në Kosovë për shkak të thashethemeve se kufijtë do të mbyllen.

“Apeloj te mërgimtarët që të dëgjojnë IKSHPK-në dhe deklaratat zyrtare e jo thashethemet”, ka përfunduar ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here