Home LAJME Pacientët Shqiptar kaf shojnë mjekët dhe tent ojnë të ikin nga spitali italian

Pacientët Shqiptar kaf shojnë mjekët dhe tent ojnë të ikin nga spitali italian

0
Pacientët Shqiptar kaf shojnë mjekët dhe tent ojnë të ikin nga spitali italian

Një ndodhi e pazakontë u regjistrua në një spital në Romë, që përfshiu 3 mergimtar të infektuar me koronavirus, të cilët ishin nën trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Mergimtaret në fjalë, që ndodheshin prej disa ditësh të shtruar në spitalin ushtarak të Cielo-s, nuk donin të qëndronin më të shtruar dhe refuzimi i mjekëve precipitoi në dhunë.

Ata qëlluan me gru shte dhe kafsh uan mjekët dhe infermierët që u përpoqën t’i ndalonin për t’u bërë rre,zik për njerëzit e tjerë, deri në mbërritjen e policisë, e cila

Për këtë incident të rëndë reagoi dhe opozita italiane, e cila e quajti qeverinë Conte të paaftë për të siguruar jetën e qytetarëve të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here