Home LAJME E dhimbshme: Ja në çfarë gjendje është shtëpia e heroit Adem Jashari

E dhimbshme: Ja në çfarë gjendje është shtëpia e heroit Adem Jashari

0
E dhimbshme: Ja në çfarë gjendje është shtëpia e heroit Adem Jashari

E dhimbshme: Ja në çfarë gjendje është shtëpia e heroit Adem Jashari.

Kullat, në të cilat Jasharajt ishin përballuar me forcat serbe, kanë filluar të kenë çarje të mureve, rënie të llaçit nga muret dhe dëmtimi serioz të çatisë, si pasojë e reshjeve atmosferike, ndërsa shteti vazhdon të bëjë “gjumë”.

Siç duket për të treguar gjendjen jo të mirë të kullave, sot kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, djali i Hamëz Jasharit, ka publikuar një storje në Facebook ku tregon fotografi të shtëpisë së demoluar, ndërsa ka shkaruar |22 vite pas?” shiko videon sa shum është demtuar Shtepija

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here