Home LAJME Driton Selmanaj, Albini është më i zi se Hitleri, ju popull nuk e njifni mir

Driton Selmanaj, Albini është më i zi se Hitleri, ju popull nuk e njifni mir

0
Driton Selmanaj, Albini është më i zi se Hitleri, ju popull nuk e njifni mir

Mbrëmë në emision televiziv DPT Te Fidani, deputeti që vjen nga LDK, Driton Selmanaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministrit Kurti.
Madje, ai ka tentuar të krahasoj kryeminsitrin me dikatatorin gjerman Adolf Hitler.
Për këtë kanë reaguar aktivistët e VV-së, të cilët bëjnë thirrje që kjo gjuhë fyese dhe e urrejtjes duhet të ndalet nga zyrtarët e LDK-së.

Mbrëmë në emision televiziv DPT Te Fidani, deputeti që vjen nga LDK, Driton Selmanaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministrit Kurti.
Madje, ai ka tentuar të krahasoj kryeminsitrin me dikatatorin gjerman Adolf Hitler.
Për këtë kanë reaguar aktivistët e VV-së, të cilët bëjnë thirrje që kjo gjuhë fyese dhe e urrejtjes duhet të ndalet nga zyrtarët e LDK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here