Home LAJME Dauti: Për patriotizëm shkollë ju mbajë të gjithëve

Dauti: Për patriotizëm shkollë ju mbajë të gjithëve

0
Dauti: Për patriotizëm shkollë ju mbajë të gjithëve

Në Kuvendin e Kosovës ka pasur përplasje të ashpra mes shefit të Grupit Parlamentar të AAK-së,

Daut Haradinaj dhe deputetes së Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lilës. Gjithçka nisi me një deklarim të Kusari-Lilës që më pas shkaktoi reagimin e ashpër të Haradinajt, i cili tha se për patriotizëm mund t’i mbajë shkollë secilit individ, shkruan lajmi.net. “E kuptoj pak tensionin se nuk e kanë gjendjen e lehtë.

Kam menduar që para se me fol ia përcjellin qëndrimet kryeministrit. Për patriotizëm personal shkollë ju mbajë të gjithëve, secilit një nga një, unë nuk ju vallëzoj Gadafave. Unë jam i këtij vendi, me gjak e mbrojë dhe e mbrojë sa herë që ka nevojë e jo me deklarata fallco. Edhe Thaçi e Kurti le ta dinë që asgjë nuk i kam dhënë çka jam i gatshëm me i dhënë këtij vendi. Kryeministër mos më fyej, se jam më i përgatitur se ti”, ka deklaruar Haradinaj.ja deklarata e tij

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here