Home LAJME Çfarë skenari kishte Serbia dje në Kosovë? Pamjet 1km brenda territorit tonë!

Çfarë skenari kishte Serbia dje në Kosovë? Pamjet 1km brenda territorit tonë!

0
Çfarë skenari kishte Serbia dje në Kosovë? Pamjet 1km brenda territorit tonë!

Gjatë ditës së djeshme, pjestarë të xhandarmërisë serbe kanë hyrë në territorin e Kosovës, saktësisht në fshatin Karaçevë të Kamenicës.

Policia e Kosovës ka folur për Indeksonline duke thënë se njësitet policore kufitare kanë reaguar duke shkuar dhe patrulluar tek vendi ku është raportuar rasti, dhe se është njoftur KFOR-i, pasi që mandatin e sigurisë së zonës së kufirit me Serbinë, ende e ka KFOR-i.

Më poshtë pamjet, se si xhandarmëria serbe u fut në tërritorin e Kosovës, përreth restorantit “Oxygen”, 1km brenda territorit tonë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here