LAJME

Lajm i madh: Koronavirusit po i vjen fundi, ja faktet

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka vizituar sot ‘qytetin zero’ Vuhan, për herë të parë që prej lindjes së koronavirusit vrasës në janar, në një shenjë të qartë se vendi tashmë beson se ka vënë epideminë nën kontroll.PRIT 5 SEKONDA...

Koronavirusi: Vjen një lajm madhështor dhe fantastik nga Gjermania, mbahuni vetëm edhe

Ministria gjermane e Shkencave ka bërë ka ngjallur shumë shpresa në mesin e vendeve anëtare, të cilat kanë shprehur prej kohësh shqetësime për numrin e ulët të testimeve. Studiuesit gjermanë kanë shpikur sot një metodë që mund të rrisë...

Një mesazh nga mjeku italian i cili na qetëson të gjithëve: Kjo është e vërteta, mos harroni t’i njoftoni edhe miqtë tuaj

Një mjek i spitalit infektiv të San Martinos u ka bërë thirrje njerëzve që të mos alarmohen nga koronavirusi sepse të gjithë po e lëndojnë veten. “Ne duhet të jemi të sigurt, siç kam qenë që nga fillimi. Koronavirusi është...

“Kam gjetur kurën për koronavirusin”, mjeku amerikan thyen rrjetin me lajmin e bujshëm

Koronavirusi ka shkaktuar një pandemi në të gjithë planetin, duke infektuar mbi 180 mijë persona e duke i marrë jetën mbi 7000 njerëzve. Virusi në vetvete është quajtur SARS-CoV-2 (Severe Acute Respiratory Syndrome). Sëmundja që shkakton është quajtur “Sëmundja e...

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Presidenti, edhe

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të shkojë në takimin që ka thirrur presidenti për ditën e mërkurë me të gjithë liderët e partive pas votimit të mocionit të votëbesimit. “Këshilltarët e mi ligjorë, e...

Dalin rezultatet, edhe katër të tjerë me koronavirus – shkon numri në nëntë, vijnë nga qytetet

Ka shkuar në nëntë numri i të prekurve me koronavirus. Vetëm sot janë konfirmuar edhe katër raste të reja. Deri tash COVID-19 është lajmëruar në Viti, Klinë dhe Malishevë. Express Edhe katër pacientë në Kosovë kanë dalë se janë të prekur...

Mjeku nga Berlini: 90 për qind e pacientëve në Gjermani e kaluan COVID-19 duke e bere këtë gjë, bëjeni edhe ju

Fahri Beqa, mjek internist dhe kardiolog ka treguar se deri dje në Gjermani ishin diagnostikuar 4 mijë e 150 raste me koronavirus. Prej tyre kanë vdekur 8 persona të gjithë të moshuar dhe që kanë pasur edhe probleme tjera...

Kryetari i Malishevës tregon se me sa njerëz ka pasur kontakt 37 vjeqarja pozitive me koronavirus

Që nga mbrëmë komuna e Malishevës është në karantinë, pasi një 37-vjeçare është diagnostikuar me koronavirus, nga fshati Bubavec i kësaj komune. Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, ka deklaruar se ende nuk e dinë nëse ka ndonjë rast të ri...

URIME: Vjen lajm i mirë për gjithë Kosovën lidhur me coronavirusin

Mbrëmjen e kaluar janë testuar edhe 13 raste të tjera nën dyshimet se janë infektuar me virusin Covid-19, dhe të gjitha kanë rezultuar negative, shkruan Gazeta Metro. Ky është njoftimi i fundit nga IKSHPK, të cilët thanë rezultatet e testeve...

Përçahet edhe me tepër koalicioni, ja si e quan Isa Mustafa, Albin Kurtin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherit anëtar i LDK’së, Avdullah Hoti ka thënë se kryeministri Albin Kurti duhet ta heq sot taksën plotësisht, e të mos bëj taktizme politike me SHBA’në, shkruan Gazeta Metro. Përmes një shkrimi në rrjeitn social Facebook, ai...
- Advertisement -

Latest News

Ekskluzive: Mësohet partia e Vjosa Osmanit, ajo prishet keq me

Ish kandidatja për kryeministër ne radhët e LDK-se Vjosa Osmani, është politikania me e përfolur ne këto momente pasi...
- Advertisement -

Deputetja gjermane jep lajmin e shumë pritur për vizat ne këtë date ju hekën vizat Kosovarëve (FOTO)

Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, thotë se ky institucioni legjislativ i BE-së do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën, në veçanti për...

Lajm i madh: Koronavirusit po i vjen fundi, ja faktet

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka vizituar sot ‘qytetin zero’ Vuhan, për herë të parë që prej lindjes së koronavirusit vrasës në janar, në një...

Vajza nga Gjermania: I dashuri nuk po guxon te me prek, por mua me ka rrok fort, nuk po di si t’ia beje, vetem

Një vajzë e cila është nga Maqedonia por qe jeton ne Gjermani ka shkuar një postim ne facebook duke treguar se i dashuri i...

Koronavirusi: Vjen një lajm madhështor dhe fantastik nga Gjermania, mbahuni vetëm edhe

Ministria gjermane e Shkencave ka bërë ka ngjallur shumë shpresa në mesin e vendeve anëtare, të cilat kanë shprehur prej kohësh shqetësime për numrin...