POLITIKA

Ekskluzive: Mësohet partia e Vjosa Osmanit, ajo prishet keq me

Ish kandidatja për kryeministër ne radhët e LDK-se Vjosa Osmani, është politikania me e përfolur ne këto momente pasi ajo doli kundër qëndrimeve te LDK-se për mocionin e mosbesimit ndaj LVV-se, dhe ajo është duke u kryqëzuar edhe nga...

Deputetja gjermane jep lajmin e shumë pritur për vizat ne këtë date ju hekën vizat Kosovarëve (FOTO)

Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, thotë se ky institucioni legjislativ i BE-së do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën, në veçanti për liberalizimin e vizave. Von Cramon, që është deputete e Grupit të të Gjelbërve në PE, thotë...

Ndezët fort Albin Kurti, po i thash Glaukit maa se tani duhet me ju hi me rend e me t’ju

Albin Kurti si duket Glauk Konjufcen e konsideron njërin nga shokët me te mire te ti, dhe për ketë ai ka thur elozhe jashtëzakonisht te mëdha duke thënë se ai është njeri i duhur qe mund te jete ne...

E FUNDIT: Zbulohet emri i kryeministrit te ri, do te befasoheni se kush është

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka thotë se më shumë gjasa ka të formohet një qeveri e re, sesa të shkohet në zgjedhje të reja. Zeka thotë se sipas të gjitha gjasave kryeministër i ri i Kosovës do...

Limaj: Presidenti Thaçi duhet të shmangë mundësinë e zgjedhjeve

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, pas takimit me presidentin e vendit, Hashim Thaçin, ka thënë që ka kërkuar nga ai shmangien e zgjedhjeve të jashtëzakonshme, për shkak të situatës në të cilën ndodhet Kosova. “Nisma beson që presidenti duhet i...

LAJMI I FUNDIT: Nenad Rasic dhe Aleksandar Stankovic emërohen këshilltarë politik të Albin Kurtit

Nenad Rasic dhe Aleksandar Stankovic nga sot i janë bashkuar kabinetit të Qeverisë të Albin Kurit, shkruan Gazeta Metro. Nenad Rasic sot është emëruar këshilltar politik dhe udhëheqës i zyrës për çështje të komuniteteve. Kjo u bë e ditur përmes...

U KRY!: Skender Hyseni thotë se shpejt dalin me një komunikatë për media

Njeriu kryesor i Lidhjes Demokratike të Kosovës që po komunikon me Shtëpinë e Bardhë, Skender Hyseni, ka thënë se LDK do t’i japë përgjigje adekuate deklaratave të papërgjegjshme dhe lojërave politike të Albin Kurtit. Reagimi i Hysenit ka ardhur pasi...

Ekskluzive: Prishet, koalicioni : LVV-LDK, Abdullah Hoti jep lajmin e madh

Vendimi i qeverisë së Kosovës, për heqjen e pjesërishme të taksës 100 përqind, ndaj produkteve serbe, vetëm për lëndën e parë, duket se ka krijuar mospajtime mes koalicionit qeverisës, VV-LDK, shkruan GazetaBlic. Kjo pasi që 3 ditë pas këtij vendimi,...

Ganimete Musliu i reagon ashpër Vjosa Osmanit: Nëpër terr u bërë kryetare, nëpër terr do të ikësh ti e Albin Kurti

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pasi që deputetët e LDK-së dhe LVV-së në vazhdimin e seancës për miratimin e buxhetit në fillim e kanë futur në votim rezolutën për dialogun me Serbinë. Kjo rezolutë është miratuar me 67...

Aleksandër Vuçiq preket nga Coronavirusi

Presidenti i Republikës së Serbisë Aleksandar Vuçiç sot u kollit shumë pasi piu ujë. Ai u kollit për më shumë se dhjetë sekonda dhe ky ishte një çast i mundimshëm për të. Vuçiç tha se ai u kollit vetëm...
- Advertisement -

Latest News

Ekskluzive: Mësohet partia e Vjosa Osmanit, ajo prishet keq me

Ish kandidatja për kryeministër ne radhët e LDK-se Vjosa Osmani, është politikania me e përfolur ne këto momente pasi...
- Advertisement -

Deputetja gjermane jep lajmin e shumë pritur për vizat ne këtë date ju hekën vizat Kosovarëve (FOTO)

Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, thotë se ky institucioni legjislativ i BE-së do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën, në veçanti për...

Lajm i madh: Koronavirusit po i vjen fundi, ja faktet

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka vizituar sot ‘qytetin zero’ Vuhan, për herë të parë që prej lindjes së koronavirusit vrasës në janar, në një...

Vajza nga Gjermania: I dashuri nuk po guxon te me prek, por mua me ka rrok fort, nuk po di si t’ia beje, vetem

Një vajzë e cila është nga Maqedonia por qe jeton ne Gjermani ka shkuar një postim ne facebook duke treguar se i dashuri i...

Koronavirusi: Vjen një lajm madhështor dhe fantastik nga Gjermania, mbahuni vetëm edhe

Ministria gjermane e Shkencave ka bërë ka ngjallur shumë shpresa në mesin e vendeve anëtare, të cilat kanë shprehur prej kohësh shqetësime për numrin...