Ancelotti fajëson lojtarët e Evertonit për eliminimin nga FA Cup prej Liverpoolit

Carlo Ancelotti ka thënë se lojtarët e Evertonit nuk ishin mjaftueshëm të mirë në humbjen 1-0 ndaj Liverpoolit në Fa Cup.

Goli i vetëm i Curtis Jones u siguroi The Reds kalimin në fazën tjetër të garës së dytë më të rëndësishme në Angli.

Ancelotti deklaroi se do të flasë me të gjithë lojtarët e tij dhe t’u tregojë gabimet e tyre.

Curtis Jones (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

“Do të bisedoj me të gjithë lojtarët e mi dhe do u tregoj se nuk ishin të mirë mjaftueshëm”, ka thënë italiani pas ndeshjes.

“Nuk kam biseduar ende me ta. Ne nuk ishim të mirë në pjesën e dytë dhe pësuam nga gabimet tona”, ka shtuar më tej ai.

Ancelotti ka pak ditë që e ka marrë drejtimin e Evertonit dhe nuk po i shkon aq mbarë. /Telegrafi/

Ja si e tradhëtova burrin me 20 gusht: I thash po shkoj në dasëm tek halla – Por e tmerrshme ku u takuam prap të dytë!

Por nuk e prisja që do të ndodhte më e keqja. Rrugës për në motel ku isha me të (me shfalerin), fatkeqsisht u aksid. entuam, dhe vetura me të cilin bëm aksident në të ishte burri im. Nuk e besoja se ishte ai, deri kur zbritja.

Ai nuk e dinte se ishte burri im dhe i tha se jam me këtë loqkën dhe jam duke shkuar në motel, sa kushton rregullimi i veturës më tregu që këtu ti japi paret cash.

U çmend burri im, i tha apo e di kush është kjo grua, kjo është gruaja ime por më kurrë nuk do të jetë nga sot merre dhe qoje në shtëpi, tek unë erdhi dhe mu afrua dhe më i dha dy shuplaka të fuqishme dhe më pështyu në fytyrë.

Shkuam të bënim s.., por u prish atmosfera. Tani ish-burrim im kishte shkuar tek babai im në fshat, ishte bërë tollovi e madhe në familje. Ai po i kërkonte babait tim para për tradhëtinë që unë ia bëra.

Ai kërkonte 40 mijë euro dëmshpërblim. Dhe kështu ndodhi më e keqja për mua.

Mendoni se keni sy të mprehtë.. A gjeni dot numrin 2 ne foto?

Mendoni se keni sy të mprehtë për detaje dhe mund të vëreni diçka më mirë sesa njerëzit e tjerë?Ndonjëherë, nuk është e lehtë të shpërfillësh shpërqendrimin dhe nuk është gjithmonë e lehtë të mbetesh i fokusuar gjatë gjithë kohës.

Duke pasur stërvitje të rregullta të trurit mund ta ndihmoni me aftësitë tona të kujtesës dhe vëmendjes. Ushtrimet e trurit të tilla si puzzles, riddles, fjalekryqe, puzzles logjikë janë të njohura për të forcuar kujtesën e punës dhe për të promovuar shëndetin e trurit për shumë vite .

Në shikim të parë, ky imazh mund të duket si vetëm disa rreshta shkronjash Z. Megjithatë, ka disa numra 2 të fshehura në mesin e Z-ve!

Mund ta gjeni?

Sfida juaj është që të gjeni të gjithë numriat 2 të fshehur dhe të jetë sa më shpejtë që të jetë e mundur. Ju me të vërtetë duhet të jeni të shpejtë pasi keni vetëm 10 sekonda.

A jeni gati?

Sa numra keni gjetur në imazh?

Nëse përgjigjja juaj është 6, urime! Ka 6 numra 2 të fshehura në Z-te.

Nëse përgjigjja juaj është më e vogël se ajo, mos u shqetësoni. Ju ende mund ta stërvitni syrin tuaj për të gjetur më shpejt herën tjetër.

U kënaqet qe e zgjidhet këtë mister? Pse të mos e ndani me miqtë dhe familjen tuaj dhe të shihni nëse edhe ata mund të vërejnë të gjithë numrin 2 të fshehur brenda në imazh!

Mahnitese: Poliicja ushqen me gji foshnjën qe po qannte per qumësht (FOTO)

Ishte ro,je në spit,alin pedi,atrik “Sor Maria Ludovica” të Buenos Aires kur ka parë një grua, të sap,oarr,estuar, me djalin gjashtëmuajsh që qa,nte shumë dhe të paushqyer.

Celeste Ayala, pol,ice, ka marrë në krahë të voglin dhe e ka ushqyer me gji në korridorin e spit,alit. Fotografia e saj tani po bën xhiro nëpër botë.

E thotë shkenca, burrat me këmbë të madhe e kanë me te madhe edhe “veglën” e tyre

Shprehja e famshme që e njohin të gjithë, “këmbë të mëdhe, pe,nis të madh” duket se nuk është e vërtetë. Në fakt, për të gjithë ata që i besonin kësaj, shkenca ka një lajm të keq.

Kjo pasi, sipas shkencëtarëve, të kesh këmbë të madhe nuk do të thotë domosdoshmërisht se keni pe,nis të madh. Sipas ekspertëve, jemi gënjyer për dekada të tëra – pasi nuk ka shanse të qëllosh madhësinë e pe,nisit të dikujt, vetëm duke ia shikuar numrin e këpucëve, transmeton Gazeta Express.

Duke folur për Insider, Dr. Jill McDevitt, një seksologe në CalExotics, thotë se madhësia e pe,nisit lidhet me gjenetikën. Ajo tha: “Madhësia e pe,nisit nuk ka lidhje apo nuk mund të parashikohet me madhësinë e këpucës apo ndonjë pjese tjetër të trupit. Madhësia e pe,nisit përcaktohet nga një kombinim i gjenetikës dhe faktorëve mjedisor”.

Dhe ajo nuk është e para që e bën këtë zbulim. Shumë studime në të kaluarën nuk kanë mundur të gjejnë ndonjë lidhje në mes të këtyre dyjave. Sipas studimeve, madhësia mesatare e një pe,nisi është 9cm.

Kremrat kundër diellit, kimikate që hyjnë në gjak

Kimikatet më të përdorura në kremrat për mbrojtjen kundër rrezeve të diellit nuk mbeten në sipërfaqen e lëkurës, por hyjnë në qarkullimin e gjakut në më pak se 24 orë pas aplikimit.

Siguria për shëndetin e këtyre substancave të testuara, sipas një studimi të ”Food and Drug Administration” (FDA) nuk është konstatuar ende.

Nivelet e avobenzonit, oksibenzonit, ekamsulit dhe oktokrilenit (substanca të përdorura te kremrat) të identifikuara në 24 vullnetarë që morën pjesë në kërkimin pilot, ishin gjithashtu 40 herë më të larta se kufijtë mbi të cilët rekomandohet kryerja e testeve të sigurisë së produktit.

Të katër kimikatet janë pjesë e një kategorie në të cilën FDA ka kërkuar më shumë studime nga prodhuesit për të përcaktuar “sigurinë dhe efikasitetin” e tyre.