Home LAJME Bekim Haxhiu: Dy qeveritë e mashtrimit, Kurti dhe Hoti , te ishte PDK-ja në Qeveri do ishte sjhum ma mir

Bekim Haxhiu: Dy qeveritë e mashtrimit, Kurti dhe Hoti , te ishte PDK-ja në Qeveri do ishte sjhum ma mir

0
Bekim Haxhiu: Dy qeveritë e mashtrimit, Kurti dhe Hoti , te ishte PDK-ja në Qeveri do ishte sjhum ma mir

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka akuzuar të dy qeveritë që u përballën me pandeminë.

Ai madje po i quan qeveri të mashtrimit atë të Albin Kurtit dhe Avdullah Hotit, ndërsa sukseset për kapacitetet në QKUK ia dha ish-ministrit të PDK-së, Urani Ismailit.

“Në këtë situatë me pandeminë jemi për shkak të dy qeverive të mashtrimit, Kurti dhe Hoti, se kanë pasë mendjen te pandemia, por te vota”.

Haxhiu në Edicion Special tha se ndryshe nuk do të justifikoheshin tubimet e organizuara nga partitë. Ai tha se organizimi i peticionit për zgjedhje të reja të Vetëvendosjes ka mund të shpërndajë virusin në masë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here