puls

Ekskluzive: Mësohet partia e Vjosa Osmanit, ajo prishet keq me

Ish kandidatja për kryeministër ne radhët e LDK-se Vjosa Osmani, është politikania me e përfolur ne këto momente pasi ajo doli kundër qëndrimeve te LDK-se për mocionin e mosbesimit ndaj LVV-se, dhe ajo është duke u kryqëzuar edhe nga...

Deputetja gjermane jep lajmin e shumë pritur për vizat ne këtë date ju hekën vizat Kosovarëve (FOTO)

Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, thotë se ky institucioni legjislativ i BE-së do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën, në veçanti për liberalizimin e vizave. Von Cramon, që është deputete e Grupit të të Gjelbërve në PE, thotë...

Lajm i madh: Koronavirusit po i vjen fundi, ja faktet

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka vizituar sot ‘qytetin zero’ Vuhan, për herë të parë që prej lindjes së koronavirusit vrasës në janar, në një shenjë të qartë se vendi tashmë beson se ka vënë epideminë nën kontroll.PRIT 5 SEKONDA...

Vajza nga Gjermania: I dashuri nuk po guxon te me prek, por mua me ka rrok fort, nuk po di si t’ia beje, vetem

Një vajzë e cila është nga Maqedonia por qe jeton ne Gjermani ka shkuar një postim ne facebook duke treguar se i dashuri i saj nuk po po del qe te takohet me te për shkak te koronavirusit i...

Koronavirusi: Vjen një lajm madhështor dhe fantastik nga Gjermania, mbahuni vetëm edhe

Ministria gjermane e Shkencave ka bërë ka ngjallur shumë shpresa në mesin e vendeve anëtare, të cilat kanë shprehur prej kohësh shqetësime për numrin e ulët të testimeve. Studiuesit gjermanë kanë shpikur sot një metodë që mund të rrisë...

Një mesazh nga mjeku italian i cili na qetëson të gjithëve: Kjo është e vërteta, mos harroni t’i njoftoni edhe miqtë tuaj

Një mjek i spitalit infektiv të San Martinos u ka bërë thirrje njerëzve që të mos alarmohen nga koronavirusi sepse të gjithë po e lëndojnë veten. “Ne duhet të jemi të sigurt, siç kam qenë që nga fillimi. Koronavirusi është...

Ndezët fort Albin Kurti, po i thash Glaukit maa se tani duhet me ju hi me rend e me t’ju

Albin Kurti si duket Glauk Konjufcen e konsideron njërin nga shokët me te mire te ti, dhe për ketë ai ka thur elozhe jashtëzakonisht te mëdha duke thënë se ai është njeri i duhur qe mund te jete ne...

“Kam gjetur kurën për koronavirusin”, mjeku amerikan thyen rrjetin me lajmin e bujshëm

Koronavirusi ka shkaktuar një pandemi në të gjithë planetin, duke infektuar mbi 180 mijë persona e duke i marrë jetën mbi 7000 njerëzve. Virusi në vetvete është quajtur SARS-CoV-2 (Severe Acute Respiratory Syndrome). Sëmundja që shkakton është quajtur “Sëmundja e...

E FUNDIT: Zbulohet emri i kryeministrit te ri, do te befasoheni se kush është

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka thotë se më shumë gjasa ka të formohet një qeveri e re, sesa të shkohet në zgjedhje të reja. Zeka thotë se sipas të gjitha gjasave kryeministër i ri i Kosovës do...

LAJMI I FUNDIT: A po i shkakton vdekjet koronavirusi, apo…?

Mesatarisht në Britani vdesin të paktën 1600 persona në ditë. Shumë prej tyre janë të sëmurë dhe të moshuar. Por sa e lidhur është vdekja e tyre me shpërthimin e koronavirusit? Nga Nick Triggle, BBC Çdo ditë, lajmet për më shumë...

About Me

118 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -

Latest News

Ekskluzive: Mësohet partia e Vjosa Osmanit, ajo prishet keq me

Ish kandidatja për kryeministër ne radhët e LDK-se Vjosa Osmani, është politikania me e përfolur ne këto momente pasi...
- Advertisement -

Deputetja gjermane jep lajmin e shumë pritur për vizat ne këtë date ju hekën vizat Kosovarëve (FOTO)

Deputetja gjermane e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon-Taubadel, thotë se ky institucioni legjislativ i BE-së do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën, në veçanti për...

Lajm i madh: Koronavirusit po i vjen fundi, ja faktet

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka vizituar sot ‘qytetin zero’ Vuhan, për herë të parë që prej lindjes së koronavirusit vrasës në janar, në një...

Vajza nga Gjermania: I dashuri nuk po guxon te me prek, por mua me ka rrok fort, nuk po di si t’ia beje, vetem

Një vajzë e cila është nga Maqedonia por qe jeton ne Gjermani ka shkuar një postim ne facebook duke treguar se i dashuri i...

Koronavirusi: Vjen një lajm madhështor dhe fantastik nga Gjermania, mbahuni vetëm edhe

Ministria gjermane e Shkencave ka bërë ka ngjallur shumë shpresa në mesin e vendeve anëtare, të cilat kanë shprehur prej kohësh shqetësime për numrin...