Home LAJME Ramushi: Allahile Hashim a pom tregon qysh mu ba President! se fort po kam qef ?

Ramushi: Allahile Hashim a pom tregon qysh mu ba President! se fort po kam qef ?

0
Ramushi: Allahile Hashim a pom tregon qysh mu ba President! se fort po kam qef ?

Presidenti thotë se ai nuk i ndërron pozicionet, herë të thotë se e pranon marrëveshjen, e herë jo. Këtu duket se e ka me kreun i AAK’së, Ramush Haradinajn, i cili të premten tha se nuk e përkrah marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë, e pas pak doli pro saj.

“Unë nuk jam nga ata që marrë pozicione politike, duke i ndryshuar cdo 10-15 minuta herë me e pranu, herë mos me e pranu. Herë me dalë kundër, e herë këndej, por shikoj në rrafshin strategjik. E, orientimi strategjik i Kosovës është që të ruhet partneriteti i përjetshëm dhe besimi i plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka thënë Thaçi, transmeton Gazeta Express.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here