Home LAJME A po pergaditen serbet per Lufte ne Kosove? Gjendet ky armatim i madh

A po pergaditen serbet per Lufte ne Kosove? Gjendet ky armatim i madh

0
A po pergaditen serbet per Lufte ne Kosove? Gjendet ky armatim i madh

A po pergaditen serbet per Lufte ne Kosove? Gjendet ky armatim i madh

Burime bëjnë të ditur se disa serbë janë futur ilegalisht në bjeshkët e Moknës në Istog,

Për këtë së pari kishte raportuar Istogu Chanel, lajm i cili po del të jetë i vërtetë. Makina serbe bashkë me flamurin e Serbisë është futur në Mokën në territorin e Republikës së Kosovës.

Banorët e fshatrave të Istogut që ndodhen gjatë verës në këtë zonë malore kanë njoftuar Policinë e Kosovës.

Indeksonline merr vesh se ROSU bashkë me Policinë kufitare të Kosovës kanë arritur me kohë në vendngjarje ku kanë arr*estuar disa persona dhe kanë konfiskuar arsenal ar*mësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here